© 2022 Horseed Media Group

golis telecom

Golaha wasiirada xukuumadda Xamse Cabdi Barre 26 wasiir iyo beelaha ay ka soo jeedaan

Waxaa lagu wadaa saaacadaha soo socda in lagu dhawaaqo Gole wasiiro oo gaaraya 26 wasiir 25 wasiir ku xigeen iyo 24 wasiiru Dowle;

Golaha wasiirada xukuumadda Xamse Cabdi Barre

Haddaba si hordhac ah ayaa Horseed u soo gudbineysaa 26 Wasiir iyo beelaha ay ka kala tirsan yihiin, shaxdaan waxbaa iska beddeli kara goor kasta.

Xogtan Shalay (01da Agoosto) ayaa la daabacay waana sax 98%.

Liiska Rasmiga ee maanta (02August) Linkigan raac

Beesha Daarod 

  1. Xil. Fardowso Cusman Cigaal – (Beesha leelkase) Wasiirka Gaadiidka Cirka iyo Dhulka
  2. Abshir Cumar Huruuse – (Beesha Majeerten) Wasiirka Arrimaha Dibadda & Iskaashiga caalamiga ah
  3. Maxamed Axmed Sheekh Cali (Doodishe) – (Beesha Mareexan)  (Wasiirka Amniga)
  4. Jaamac Xasan Khalif – (Beesha Dhulbahante)  Wasiirka Boostada iyo Isgaarsiinta
  5. Cabdullaahi Axmed Jaamac – Beesha Warsangeli Wasiirka Dekadaha iyo Gaadiidka Badda)

Beesha Hawiye 

  1. Xil. Maxamuud Cabduraxmaan Beene Beene (Beesha Gugundhabe)  (Wasiirka Qorsheynta)
  2. Xil. C/rasaq Maxamed Cumar – (Beesha Xawadle) Wasiirka Batroolka & Macdanta
  3. Axmed Macalim Fiqi – (Beesha Habargidir) Wasiirka Arrimaha Gudaha iyo Federaalka
  4. Xil. Cali Xaaji Aadam – (Beesha Gaaljecel) Wasiirka Caafimaadka Daryeelka Bulshada
  5. Xasan Macalin Maxamuud – (Beesha Murursade)  Wasiirka Caddaaladda & Dastuurka

Beesha Dir 

  1. Xil. Saalax Axmed Jaamac – (Beesha Isaaq Habar Yoonis) Raisul Wasaare Ku Xigeen
  2. Xil. Ismacil Cabdiraxmaan Sh Bashir – (Beesha Isaaq Habar Jeclo)  Wasiirka Wasaaradda Hawlaha Guud iyo Guriyeynta
  3. Xil. Cilmi Maxamed Nuur – (Beesha Samaroon) Wasiirka Wasaaradda Maaliyadda
  4. Xil; Jamac Taqal Cabbaas – (Beesha Gaadsan) Wasiirka Tamarta iyo Biyaha
  5. Xil. Axmed Xasan – (Beesha Surre)  Wasiirka Kaluumeysiga Kheyraadka Badda
  6. Biixi Imaan Cigal (Beesha Isaaq Cidagale ) Wasiirka Shaqada iyo Shaqaalaha

Digil & Mirifle 

  1. Mukhtar Robow Abuu Mansuur- (Beesha Leeysan) Wasiirka Arrimaha Diinta iyo Aqwaafta
  2. Cabdulqaadir Maxamed Nuur {Jaamac} – (Beesha Jiroon) Wasiirka Gaashaandhigga
  3. Xil. Axmed Nuunow – Dabarre (Wasiirka Beeraha iyo waraabka)
  4. Xil. Jibril Cabdirashid Xaaji – (Beesha Garre)  Wasiirka Wasaaradda ganacsiga iyo wershadaha
  5. Xasan Xuseen Maxamed (Beesha Yantar) Wasiirka Xanaanada Xoolaha dhirta iyo daaqa

Beesha Shanaad

  1. Faarax Sh Cabdulqaadir – (Beesha Rer Aw Xasan) Wasiirka Waxbarashada iyo Tacliinta sare
  2. Da’ud Aweys Jaamac – (Beesha Jareerweyne)  Wasiirka Warfaafinta
  3. Xil. Khadija Maqzuumi – (Banadiriga) Wasiirka Bay’adda iyo isbeddelka Cimilada
  4. Xil. Khadija Diriye – (Beesha Yaxar) Wasiirka Wasaaradda Haweenka)
  5. Maxamed Barre Maxamuud (Beesha Ajuuraan) Wasiirka Dhalinyarada iyo Isboortiga